Aktualności

 • Nominacja Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku

  Drodzy Mieszkańcy,
  miło nam poinformować, że Gmina Dobrodzień otrzymała nominację do finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w związku z realizacja inwestycji " Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu jako jedna z najciekawszych modernizacji ukończonych w 2018 roku.

 • Ogłoszenie o naborze wniosków

  Drodzy Mieszkańcy, Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów" ogłasza nabór wniosków na realizację operacji przez podmioty inne niż LGD w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Dinozaurów”. Na realizację zadania:
  1. Budowa i modernizacja punktów przystankowych, obiektów małej architektury oraz miejsc aktywności ruchowej typu siłownie, place zabaw, boiska i inne.
    

  2. podniesienie standardu punktów gastronomicznych, handlowych oraz miejsc noclegowych w obiektach turystycznych (modernizacja i/lub rozbudowa istniejących obiektów, zakup niezbędnego wyposażenia)

  3. Renowacja i/lub oznakowanie obiektów sakralnych

  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO SIĘ W ZAŁĄCZNIKACH:

   

 • Bezrobocie w gminie Dobrodzień

  Z informacji otrzymanej z Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie o sygnalnej sytuacji na rynku pracy w powiecie oleskim wynika, iż gmina Dobrodzień na dzień 30.04.2019r. posiada wskaźnik bezrobocia 1,83 %. Stopa bezrobocia w całym powiecie oleskim na dzień 31.03.2019r. wynosi 4,1%.

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  Informuje się, że w dniu 16 maja 2019 roku o godzinie 15-tej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

   

   

  Przedmiotem posiedzenia Komisji będzie:

   

  1. Wykonanie budżetu i wykorzystanie dotacji za 2018 rok Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu ze szczególnym rozliczeniem środków wydanych na organizację Dni Dobrodzienia w 2018 roku.
  2. Analiza wykonania budżetu Gminy Dobrodzień za 2018 rok w tym windykacja podatków i opłat za 2018 rok. Analiza zaległości z lat ubiegłych.
  3. Uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu nt. opinii
   o sprawozdaniu z wykonania budżetu gminy za 2018 rok.
  4. Przygotowanie wniosku w sprawie absolutorium za 2018 rok Burmistrzowi Dobrodzienia i przesłanie go do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu.
 • Piknik z funduszami europejskimi

  Zapraszamy

 • Festyn charytatywny dla Lenki i Piotrka

  Zapraszamy.

 • 15-lecie Partnerestwa z Haan

  Drodzy Mieszkańcy,
  uprzejmie informujemy, że w związku z obchodzonym 15-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej pragniemy przypomnieć, że Gmina Dobrodzień obchodzi również jubileusz 15-lecia podpisania Umowy Partnerskiej pomiędzy miastem Dobrodzień, a niemieckim miastem Haan.
  W związku z tą uroczystością przedstawiciele Gminy Dobrodzień wyjeżdżają do Haan w celu uczczenia tej rocznicy. W obchodach jubileuszowych udział weźmie: Burmistrz Dobrodzienia Pan Andrzej Jasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Kapela, Pani Burmistrz Dobrodzienia w latach 2002-2006 Pani Lidia Kontyny, która zawierała Umowę Partnerską, Kierowniki Referatu Organizacyjno-Samorządowego Pani Barbara Orlikowska oraz radny w kadencji 2002-2006, Pan Józef Włodarz.

 • Ważna informacja

×

Wyszukaj w serwisie