Aktualności

 • Gmina Dobrodzień- Drużyną Sezonu Funduszy Europejskich

  Dnia 16 października 2018 roku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu podsumowano wydawanie unijnych dotacji w województwie opolskim. Miło nam poinformować, że Gmina Dobrodzień została wyróżniona przez Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę za wdrażanie Funduszy Europejskich. „Drużyną Sezonu Funduszy Europejskich”  za partnerski projekt "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego".

  Gmina Dobrodzień z wyżej wymienionego projektu pozyskała dotację na zakup dwóch niskoemisyjnych autobusów, które codziennie kursują po terenie naszej gminy.


  Na spotkanie obecny był przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd, który podkreślił, że województwo opolskie znajduje się w czołówce polskich regionów, które umiejętnie wydają pieniądze i je inwestują. Wśród regionów jesteście zdecydowanie numerem jeden. Wydaliście każde euro, które było do waszej dyspozycji. Nie inaczej wygląda perspektywa 2014-2020. Jesteście elitą Polski, macie najlepsze wyniki. Dziękuję za to marszałkowi, beneficjentom i instytucjom zarządzającym – uważa Christopher Todd.

  Podsumowanie czterech lata Regionalnego Programu Operacyjnego odbyło się w bardzo sportowym stylu.

   

 • Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

  Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

 • Sprawdź gdzie możesz zagłosować 21 października 2018 roku

  Sprawdź gdzie możesz zagłosować

  21 października 2018 roku
  Lokale wyborcze czynne od 7:00 – 21:00

 • VIII DOBRODZIEŃ CLASSIC FESTIVAL

  Urząd Miejski w Dobrodzieniu serdecznie zaprasza KONCERT CHARYTATYWNY Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „PIOTR LEMPA I PRZYJACIELE” który odbędzie się 14.10.2018r. o godzinie 19.30 Kościół pw Marii Magdaleny w Dobrodzieniu.

 • Sesja Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

  Informuje się, że w dniu 17 października 2018 roku o godzinie 15-tej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu odbędzie się XL Sesja Rady Miejskiej w Dobrodzieniu.

 • Informacja dotycząca AZBESTU

  Gmina Dobrodzień po raz kolejny uzyskała dotację w kwocie do 12 117,60 zł na zadanie pn.: ,,Unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dobrodzień – w roku 2018” w ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

 • Sankcje karne za niszczenie i uszkadzanie znaków granicznych

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Opolu Rejon w Opolu podaje do publicznej wiadomości informację dot. sankcji karnych za niszczenie i uszkadzanie znaków granicznych.

 • Dobrodzeńska VEGA na podium zawodów w Poznaniu

  Uprzejmie informujemy, że dobrodzieńska sekcja pływacka VEGA zdobyła 9 medali na zawodach w Poznaniu.

Bieżące inwestycje

Wydarzenia

×

Wyszukaj w serwisie