Aktualności

 • Zawiadomienie w sprawie uznania zgłoszonych kandydatów za wybranych Członków Rad Powiatowych Izby Rolniczej w Opolu.

  Zawiadomienie w sprawie uznania zgłoszonych kandydatów za wybranych Członków Rad Powiatowych Izby Rolniczej w Opolu.

 • APEL PREZESA KRUS

 • Marta Rakowska z VEGI Dobrodzień wywalczyła cztery medale w Oświęcimiu.

  W dniach 15-16.06.2019 r. w Oświęcimiu Polski Związek Pływacki zorganizował 2 rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików 13-letnich, które były podsumowaniem pływackiego sezonu letniego 2019 dla tej kategorii wiekowej w Opolskim, Śląskim, Małopolskim i Podkarpackim Okręgowym Związku Pływackim.

  W zawodach wystartowała Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacka VEGA Dobrodzień.

  Na terenie krytej pływalni MOSiR w Oświęcimiu Marta wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych: 100m i 400m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym. Podczas dwudniowych zmagań sportowych nasza pływaczka trzykrotnie zdobywała złote medale zwyciężając w swoim koronnym stylu dowolnym i zmiennym. A w konkurencji 100m stylem motylkowym po wyrównanym wyścigu na finiszu wywalczyła 2 miejsce. Najwięcej emocji sportowych kibicom pływania udzieliło się podczas ostatniej konkurencji zawodów, tj. 200m stylem zmiennym. Na każdym odcinku stylowym zmieniała się prowadząca zawodniczka. Marta płynęła konsekwentnie swoim tempem na 2 lub 3 pozycji, a na ostatnim odcinku, który pokonywany jest jej koronnym stylem dowolnym, zachowała najwięcej sił i pokonała rywalki.

  Na szczególną uwagę zasługuje jednak wynik sportowy osiągnięty na dystansie 400m „craulem”. Marta w tej konkurencji zdecydowanie pokonała rywalki i uzyskała najbardziej wartościowy w punktacji FINA wynik całych zawodów, który równocześnie zapewnił uzyskanie II klasy sportowej dziewcząt właściwej dla wieku 17-lat.

  W zawodach młodzików 13-letnich wzięło udział 195 zawodników (w tym 85 dziewcząt), którzy reprezentowali 29 sekcji i klubów pływackich z Makroregionu Południowego obejmującego Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Opolszczyznę.

  Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich zostały przeprowadzone w Oświęcimiu, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Gorzowie Wielkopolskim w formule korespondencyjnych zawodów centralnych o randze (nieformalnych) Mistrzostw Polski dla zawodników z całego kraju. Formuła korespondencyjnych zawodów polega na tym, iż podczas zawodów pływacy tej samej kategorii wiekowej zobligowani są startować na dystansach i w stylach ustalonych przez Polski Związek Pływacki.

  Po zakończeniu rywalizacji młodzików w Polsce, obecnie Marta należy do ścisłej czołówki młodziczek w kraju zajmując w krajowym rankingu dwa drugie miejsca w konkurencji 400m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym.

  Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA

 • Susza rolnicza dodatkowe informacje

  Drodzy Mieszkańcy,
  w związku ze stwierdzonym zagrożeniem wystąpia suszy na terenie Gminy Dobrodzień opublikowano nowy raport nt. zagrożenia suszą, w którym zwiększono zakres upraw zagrożonych wystąpieniem suszy.

  W związku z tym rozpoczynamy przyjmowanie wniosków na następujące uprawy:
  - Gleby kategorii I - zboża ozime, zboża jare, kukurydza, rzepak, rzepik, krzewy owocowe, rośliny strączkowe, łąki
  - Gleby kategorii II - zboża jare, rzepak, rzepik, krzewy owocowe, łąki

 • DNI DOBRODZIENIA 2019

  Zapraszam Serdecznie mieszkańców Gminy Dobrodzień oraz wszystkich gości do Dobrodzienia w dniach 19-21 lipca na święto naszego miasta. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie w programie imprezy.

  Zapraszam w imieniu organizatorów
  Burmistrz Andrzej Jasiński

 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów ,,Brzozowa Dolina'' wraz z Urzędem Miejskim w Dobrodzieniu w ramach projektu ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaprasza

  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kocury i Malichów ,,Brzozowa Dolina'' wraz z Urzędem Miejskim w Dobrodzieniu w ramach projektu ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaprasza

 • Konkurs „Na wsi najlepiej”

  Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

 • SUSZA ROLNICZA

  Nabór wniosków o szacowanie szkód powstałych w związku z wystąpieniem suszy rolniczej

Bieżące inwestycje

Wydarzenia

×

Wyszukaj w serwisie