Strona główna
  • Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Pludrach

 

27 czerwca 2015 r. na boisku sportowym w Pludrach odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze naszych jednostek ochotniczych straży pożarnych o puchar Burmistrza Dobrodzienia, które są podsumowaniem poziomu przygotowania sprzętowego i wyszkolenia naszych ochotników. Zawody rozgrywano w ramach festynu wsi Pludry i odsłonięcia tablicy z godłem wsi na placu przy Delikatesy Centrum.

Piękna pogoda dostarczyła licznie zebranej publiczności wiele emocji i wrażeń w rywalizacji 17 drużyn z naszych 8 jednostek OSP o zwycięstwo w 4 grupach . Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP, sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe składały się na przebieg zawodów na torze przeszkód, a dodatkowo odbyła się także musztra, która była brana także do ogólnej punktacji zawodów. Gospodarze, którzy wystawili 3 drużyny są jednostką OSP reaktywowaną po dłuższym czasie, bardzo gościnnie przyjęli wszystkie jednostki i niespodziewanie z 122 punktami zwyciężyli w gr. „C” ( kobiety ) przed OSP Szemrowice ( 145 pkt ) i OSP Dobrodzień ( 165 pkt ) . W MDP dziewcząt starowały tylko dziewczyny z OSP Bzinica Stara i oczywiście zdobyły 1 miejsce gromadząc 936 pkt, a w MDP chłopców zwyciężyli chłopcy z OSP Dobrodzień ( 1007 pkt ) przed OSP Główczyce ( 998 pkt ) i ubiegłorocznymi zwyciężcami OSP Szemrowice ( 996 pkt), 4 miejsce OSP Rzędowice i 5 m. OSP Pludry. W gr. „A” ( męska ) zwyciężcami zostali druhowie z OSP Bzinica Stara z 104 pkt ( to ubiegłoroczni zwyciężcy ) z przewagą 5 pkt nad Klekotną i siedmioma nad Główczycami, IV m. dla Dobrodzienia, gospodarze na 5 miejscu przed Rzędowicami, Szemrowicami i OSP Kocury – Malichów.

W tym roku nie zanotowano awarii motopompy  i wszystkie drużyny ukończyły swoje konkurencje. Stres występujących drużyn był spory, bo wola zwycięstwa była silniejsza i nie ustrzeżono się błędów mających wpływ na końcowy wynik swojej ekipy. Puchary, dyplomy i nagrody wręczała Pani Burmistrz Róża Koźlik w asyście dha Erwina Dziuba – Prezesa Zarządu MG ZOSP RP w Dobrodzieniu, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damiana Karpinskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie st. kpt. Wojciecha Wiechy. Zawody bardzo sprawnie przeprowadziła komisja sędziowska pod wodzą bryg. Jarosława Zalewskiego z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie.

Po zawodach gospodarze zaprosili druhów na poczęstunek i festyn do namiotu na placu przy starej szkole . Serdeczne podziękowanie dla gospodarzy OSP Pludry za duży wysiłek w przygotowaniu zawodów i poczęstunku dla strażaków oraz dla zespołu mażoretek Fantazja z Dobrodzienia, które uświetniły swoim występem zakończenie bardzo udanych zawodów. Zwycięzcy wystąpią w zawodach powiatowych, które  w tym roku odbędą się na stadionie miejskim w Dobrodzieniu prawdopodobnie w sobotę 19 września br.

 

 


-EZ-

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.