Strona główna
  • III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej


Dnia 5 października 2015 roku odbyła się trzecia już sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, która tym razem miała miejsce w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu. Głównym celem przyświecającym tej sesji było przedstawienie pracy dotychczasowo wykonanej przez zespoły problemowe. I tak, radny Grzegorz Jaunich przedstawił roboczy regulamin nadawania Młodzieżowej Róży Dobrodzienia i razem z radną Magdaleną Jasińską zobligowali się do doszlifowania go na najbliższą sesję. Drugim poruszonym tematem była dyskusja na temat wspólnej pracy  ZSP oraz PG w Dobrodzieniu nad organizacją akcji “Młodzi głosują”, której celem jest upowszechnianie młodych ludzi o ich obowiązkach obywatelskich. Radni przedstawili także ciekawe pomysłu na kontakt ze społeczeństwem m.in poprzez utworzenie konta na Facebooku. 
Trzecim i zarazem ostatnim punktem poruszonym na tej sesji była sprawa dotycząca przeciwdziałaniu wandalizmowi wśród młodzieży. Radna Magdalena Jasińska przedstawiła pomysł, polegający na odnowieniu parku (tzw. “Kolorowe Miasto”). Jednym z ciekawszym pomysłów było także wystosowanie prośby do Dobrodzień TV o nagraniu reportażu  dotyczącego  wandalizmowi wśród młodzieży.

Przewodniczący MRM
Bartłomiej Wloczyk

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.