Strona główna
  • URATOWANE TRZY MŁODE BOCIANY

Urząd Miejski w Dobrodzieniu we współpracy z lekarzami weterynarii z firmy Wetkam oraz firmy posiadającej sprzęt do prac wysokościowych uratowali w piątek 14.07.2017 r. trzy młode bociany w miejscowości Bąki.
O tym, że bociany zostały opuszczone przez rodziców, pracowników urzędu poinformowali w piątek rano mieszkańcy. Na miejscu okazało się, że na słupie energetycznym znajduje się bocianie gniazdo, a w nim trzy młode bociany. Ptaki siedziały w gnieździe, były wyczerpane, osowiałe. Po pozyskaniu dodatkowych informacji dowiedzieliśmy się, że bociany nie potrafią jeszcze latać. Trzeba było natychmiast działać aby bociany nie padły z głodu.
Tego samego dnia popołudniu ptaki zostały bezpiecznie ściągnięte z gniazda, bezzwłocznie  nakarmione przez lekarzy weterynarii. Noc spędziły w przygabinetowym hotelu weterynarii, a w sobotę zostały przekazane do Pogotowia Leśnego w Mikołowie, gdzie bociany zostaną  przystosowane do życia na wolności.
Bocian jest pewnego rodzaju symbolem naszych krajobrazów, a na dodatek ptakiem chronionym, dlatego tym bardziej cieszymy się z ich uratowania.

_H2A3063_2500x1667.jpeg

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.