Strona główna
  • Dwa bociany uratowane

 

We wtorek 08.08.2017 r. pracownik Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu został poinformowany przez mieszkankę Dobrodzienia, że w jej ogrodzie przebywa bocian ze złamaną nogą w okolicy stopy. Bocian stał na zdrowej nodze, jednakże z powodu wiatru miał trudność z utrzymaniem się.
Tego samego dnia popołudniu mieszkanka Bzinicy Starej znalazła blisko swojej posesji bociana również ze złamaną nogą, tym razem w kolanie. Bocian leżał nie umiejąc wstać, był osłabiony.


Na miejscach wskazanych przez kobiety udali się pracownicy tutejszego Urzędu, którzy potwierdzili tą informację. Bezzwłocznie zlecili transport i przyjęcie dwóch bocianów  należytej firmie. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia zostały odebrane i bezpiecznie przewiezione do Pogotowia Leśnego w Mikołowie, gdzie została im udzielona pomoc. Po raz kolejny cieszymy się z uratowania bocianów, które są pewnego rodzaju symbolem naszych krajobrazów, a na dodatek ptakami chronionymi.        

photo0.jpeg                 

20170808_110530.jpeg

 

                                                                                                                                                                        [MK]

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.