Strona główna
Biuletyn Informacji
Publicznej
16-01-2018
wtorek
Mascelego, Walerii, Włodzimierza
  • Dni Dobrodzienia 2011

 

 W dniach 15,16,17 lipca obchodziliśmy święto naszej gminy – Dni Dobrodzienia. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od wręczenia Srebrnych Róż Dobrodzieńskich – odznaki nadawanej przez Radę Miejską w Dobrodzieniu. Tegorocznymi laureatami zostali: Zofia Tyrek – za całokształt swojej działalności w rozwoju społeczności lokalnej oraz w dziedzinie działalności społecznej Joachim Wloczyk. Gwiazdą piątkowego wieczoru był Krzysztof Krawczyk, który wystąpił wraz z zespołem na deskach sali widowiskowej Domu Kultury. Tego wieczoru zagrała także grupa rockowa (i) z Kędzierzyna Koźla a dyskotekę w namiocie festynowym poprowadził dobrze znany i lubiany wśród dobrodzieńskiej publiczności DJ Dragon.

Drugi dzień obfitował w doskonałe imprezy sportowe. W ogródku plebanii odbył się turniej piłki siatkowej plażowej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny, na kortach prywatnych rozegrano turniej w tenisa ziemnego o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu. Wcześniej, bo już od godziny 6.00 na stawach Habas w Dobrodzieniu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia. Doskonałą atrakcją dla dzieci był występ Klownów Królewskiego Cyrku Holandii w programie pt.”Kiedy tata dobry humor ma”. Punktualnie o godz. 15.00 ze Stadionu Miejskiego w Dobrodzieniu  wystartowało 617 uczestników  największego biegu Opolszczyzny „Dobrodzieńska Dycha”. Szczegółowe informacje na temat tego biegu znajdują się na stronie http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=18085

Ciąg dalszy sobotniej  zabawy odbywał się w namiocie festynowym przy placu targowym, gdzie wystąpili: Orkiestra Dęta  z Kadłuba Wolnego, Mirosław Szołtysek z Zespołem, grecki zespół „Zorba” oraz zespół „Magnum” z Olesna.

Wśród atrakcji ostatniego dnia święta miasta wymienić można turniej siatkówki plażowej –Grand Prix Opolszczyzny, odbywające się na strzelnicy miejskiej otwarte zawody strzeleckie z karabinka sportowego i broni pneumatycznej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz spływ kajakowy Małą Panwią na trasie Zawadzkie – Kolonowskie. O godzinie 11.00 w Kościele św. Marii Magdaleny odbyła się uroczysta Msza Święta Odpustowa. Po południu, w namiocie festynowym dla najmłodszej publiczności przedstawiono program pt. „Hrabia Rumburak wśród piratów”. Występy muzyczne rozpoczęła afrykańska formacja muzyczna „JUMBO AFRICA”. W Kościele św. Marii Magdaleny odbył się  koncert odpustowy w ramach II Letnich Spotkań z muzyką organową i kameralną – Koncert Chóru Chłopięcego z Jasnej Góry „PUERI CLAROMONTANI” pod dyr. Jarosława Basiury, organy - Tadeusz Barylski. Kolejną atrakcją dnia był występ” Bee Gees polskiej sceny muzycznej” - zespołu VOX. Następnie wystąpił Leszek Wiklak z Zespołem w koncercie pn. „Rewia przebojów”. „Dni Dobrodzienia” zakończyło niezwykle efektowne widowisko muzyczno-pirotechniczne.

 

 

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.