Strona główna
  • Koncert Joanny Słowińskiej oraz wystawa Ks. Piotra Pawła Maniurki

W niedzielę, 22 stycznia w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu wystąpiła jedna z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek - Joanna Słowińska z zespołem w repertuarze "NOWE LATO - kolędy dawne i nowe". Tego wieczoru otwarto także wystawę Ks. prof. Piotra Pawła Maniurki pt. „Światłem Malowane”. Wystawę tą obejrzeć można w sali kameralnej Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu do połowy lutego.

Joanna Słowińska to jedna z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek, charyzmatyczna pieśniarka. Miłośnikom etno i world music – znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną. Z autorskimi recitalami występowała w większości krajów Europy i w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center). Koncertuje z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów. "NOWE LATO - kolędy dawne i nowe" to baśniowa, pełna emocji i nadziei opowieść o tajemnicy Bożego Narodzenia.

Ks. prof. Piotr Paweł Maniurka urodził się w roku 1950 w Dobrodzieniu. Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu, Profesor Uniwersytetu Opolskiego. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię.

 
1.jpeg
2.jpeg
 

Więcej zdjęć  http://www.facebook.com/dokis.dobrodzien

Zdjęcia: Przemysław Poloczek

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.