Strona główna
  • Konkurs WIEDZY POŻARNICZEJ

 

W dniu 29.03.2012 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbył się gminny finał „Turnieju wiedzy pożarniczej ”, w którym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych w liczbie 25 uczestników, w tym po 5 osób z gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz 15 osób ze szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami.

Zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań w czasie 20 minut. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i jego historii. Wyniki konkursu są następujące:

-szkoły podstawowe: I m. Martin Krafczyk PSP Szemrowice 32 pkt. , II m. Krystian Langner PSP Pludry 30 pkt., III m. Patrycja Oblicka PSP Turza 28 pkt.;

-gimnazjum: I m. Karolina Maziol 36 pkt., II m. Mateusz Wildau 29 pkt., III m. Natalia Bonk 28 pkt.;

-szkoły ponadgimnazjalne I m. Dorota Matziol 38 pkt., II m. Wojciech Kulik 32 pkt., III m. Mateusz Michalczyk 24 pkt.

Wymienione osoby wezmą udział w finale powiatowym w Oleśnie w dniu 11 kwietnia br., życzymy im jak najlepszych wyników i awansu do finału wojewódzkiego, a tam stałym już uczestnikiem jest Dorota Matziol – uczestniczka także finału krajowego. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu otrzymali dyplomy i upominki reklamowe, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Podsumowania konkursu dokonał Sekretarz naszej gminy Waldemar Krafczyk, który także wręczył nagrody i dyplomy w asyście przewodniczącego komisji konkursowej mł. bryg. Jarosława Zalewskiego z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie i druha Erwina Dziuby – Prezesa Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Dobrodzieniu.

                                                                                                                                                       

                                                                                                                                             E. Zajonc – sekretarz Zarządu ZOSP RP

 

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.