Strona główna
  • Prośba mieszkańców Rzędowic


Prosimy, pomóżcie nam przetrwać !

03  lipca 2012r. po godz. 19:00 przeszła nad Rzędowicami potworna burza połączona z gradobiciem. Koszmar trwał około 15min, jednak najgorsze dotarło do nas dopiero po nawałnicy. Obraz zniszczeń szczególnie na polach jest zatrważający.  Z pól zniknęło wszystko, co rosło. Każdy rolnik poniósł jakieś straty, ale rolnicy z Pustkowia stracili 100% swoich plonów. Zostali bez zboża, kukurydzy, ziemniaków. Najgorsze jest to, że są to niewielkie gospodarstwa rolne, i one bez naszej pomocy, po tym co się stało nie mają prawa przetrwać. Ci ludzie nie wyjadą w tym roku na pola, nie będą mieli żniw, ale mają zwierzęta, którym trzeba dać jeść. Ci ludzie nie mają możliwości sprzedania świń, krów, bo jest to ich praca, oni z tego żyją .                            

Zwracam się z apelem do sołtysów naszej gminy o zorganizowanie jakiejkolwiek pomocy. Może są w waszych sołectwach rolnicy, którzy mogliby przekazać chociaż trochę swoich zbiorów – my najbardziej potrzebujemy zboże do świń. Każda nawet najmniejsza pomoc dla nas jest ratunkiem. Proszę nie zostawiajcie nas bez pomocy.

W sprawie pomocy proszę o kontakt do sołtysa : Ewa Wildau – tel. 661 202 707

 

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.