Strona główna
  • DNI DOBRODZIENIA 2012


Tegoroczne święto naszego miasta obchodziliśmy w dniach 20-22 lipca. Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował na tę okazję wiele atrakcji kulturalnych i sportowych.  Inauguracji Dni Dobrodzienia dokonała Burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damianem Karpinskim, wręczając zasłużonym mieszkańcom Dobrodzienia nagrodę Srebrnej  Róży Dobrodzieńskiej. Tegorocznymi laureatami zostali : w dziedzinie kultury Piotr Lempa - najmłodszy solista Opery Bałtyckiej, który w swoim życiu zawodowym śpiewał w Chórze Opery NOVA, Chórze Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gościnnie na scenach wielkich oper Anglii, Szwajcarii, Niemiec, Francji a także –dla uczczenia ofiar zamachu na Word Trade Center w Stanach Zjednoczonych. Piotr Lempa zaprezentuje się ponownie dobrodzieńskiej publiczności już 26 sierpnia, wtedy to odbędzie się II Dobrodzień Classic Festival. W dziedzinie działalności społecznej laureatem Srebrnej Róży Dobrodzieńskiej został Maciej Olearczuk – właściciel hotelu i restauracji „Park Hotel” w Dobrodzieniu, który daje się poznać jako osoba o wielkim sercu, biorąca udział w wielu charytatywnych przedsięwzięciach oraz stale współpracująca z organizacjami pozarządowymi.

Gwiazdą piątkowego wieczoru był zespół „Yaka Band” wraz z solistami, który znany jest głównie z programu  Roberta Janowskiego „Jaka To Melodia”. Kolejne atrakcje piątkowego wieczoru zaplanowano w namiocie festynowym, który ustawiono na placu targowym. Tam wystąpiła grupa rockowa Red Row z Dobrodzienia oraz odbyła się dyskoteka, którą poprowadził DJ Dragon.

W sobotę od godziny 10 na boiskach plebanii rozegrano turniej piłki siatkowej  plażowej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny w kategorii mężczyzn. Od godziny 13 na stadionie miejskim odbywały się biegi dla dzieci, a następnie o godzinie 15 wystartował VII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Dobrodzieńska Dycha”. Tegoroczny bieg ukończyło 495 zawodników. W kategorii kobiet najszybsza była Betty Chepleting z Kenii, która czasem 0:35:14 ustanowiła rekord trasy. W kategorii mężczyzn zwyciężył Marcin Blaziński z klubu WKB META Lubliniec ( czas 0:30:12, rekord trasy). Więcej na temat tego biegu oraz jego poprzednich edycji przeczytać można na stronie www.dobrodzienskadycha.pl którą prowadzi dyrektor sportowy biegu Janusz Szafarczyk. Wieczorem w namiocie festynowym odbyły się koncerty zespołów „Coco Afro”, Roy Orbison Revival Band oraz Robbie Williams Revival Band. Tam też obejrzeć można było program muzyczno-kabaretowy pt.„Wesoły Masorz i  Przyjaciele”. Zabawę taneczną poprowadził zespół „Magnum” z Olesna.

W niedzielę od godziny 6 rano na zalewie wodnym przy ul. Lublinieckiej odbywały się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia.  Na boiskach plebanii rozegrano turniej w piłkę siatkową plażową z cyklu Grand Prix Opolszczyzny w kategorii kobiet oraz Grand Prix Dobrodzienia.  Atrakcje w namiocie festynowym rozpoczęto od ukłonu w stronę najmłodszej publiczności prezentując  specjalnie dla niej przygotowany program estradowy.  Następnie swoje umiejętności taneczne pokazały mażoretki  z zespołu „Fantazja”, które od września 2011 r. ćwiczą w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Następnie zaprezentowała się śląska orkiestra rozrywkowa „Kurcbend” z programem pt.  „Przeboje muzyki pop XXw.”. Wieczorem dobrodzieńską publiczność zabawiali  swoim programem „Masztalscy”, a przeboje znanego wszystkim zespołu Boney M przypomniała formacja muzyczna „Babylon” . Niedzielną zabawę taneczną poprowadził zespół  „Voyager” z Dobrodzienia. W niedzielę w ramach III Letnich Spotkań z Muzyką Organową i Kameralną w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny odbył się drugi koncert tegorocznej edycji – „Koncert Odpustowy”, podczas którego wystąpił Jasnogórski Zespół Wokalny Camerata. Kolejny koncert w ramach tegorocznej edycji już 5 sierpnia. Więcej informacji na temat III Letnich Spotkań z Muzyką Organową i Kameralną znajduje się  na stronie http://www.dobrodzien-festiwal.org.  W ramach imprez towarzyszących „Dni Dobrodzienia 2012„ obejrzeć można było zainaugurowane podczas Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych  „Źródło ” wystawy- wystawę fotografii Piotra Szymona pt. „Karaimskie miasto zmarłych oraz wystawę pod nazwą „Karaj  Jołłary”– karaimskie drogi. Karaimi w dawnej fotografii”.

 

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.