Strona główna
  • Apel Burmistrza Dobrodzienia

APEL BURMISTRZA DOBRODZIENIA

w sprawie zbiórki zboża dla rolników

miejscowości poszkodowanych nawałnicą

 

 

            Zwracam się z kolejnym apelem o pomoc, w imieniu rolników poszkodowanych miejscowości w gminie Dobrodzień z powodu przejścia gwałtownej burzy  wraz z nawałnicą gradu. Zdarzenie to miało miejsce  3 lipca 2012r. Do Urzędu wpłynęło wiele wniosków, z których wynika, że jest wielu rolników, którym grad zniszczył całkowicie plony i z tego powodu brakuje paszy dla zwierząt. Ci rolnicy z tegorocznych żniw nie zbiorą żadnych plonów, co spowoduje, że zabraknie paszy dla zwierząt także przez okres zimowy. W imieniu najbardziej poszkodowanych rolników, zwracam się z koleją prośbą o przekazanie  zboża  z tegorocznych zbiorów, żeby rolnicy mogli przetrwać zimę i wykarmić młode zwierzęta.

Znając ofiarność rolników proszę o wsparcie i przekazanie nadwyżek plonów z tego roku. Osobą do kontaktu jest pracownik Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu Pani Lilianna Adamska tel. 343575100 w. 25.

 

Za pomoc oraz solidarne wsparcie pozostających w potrzebie poszkodowanych przejściem nawałnicy gradu w imieniu rolników składam serdeczne podziękowanie.

 

 

 

mgr Róża Koźlik
Burmistrz Dobrodzienia

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.