Strona główna
  • Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Główczycach

 

16 września 2012 r. na boisku w Główczycach odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze naszych jednostek ochotniczych straży pożarnych, które są podsumowaniem poziomu przygotowania sprzętowego i wyszkolenia naszych ochotników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Karpinskiego. Piękna i słoneczna pogoda dostarczyła licznie zebranej publiczności wiele emocji i wrażeń w rywalizacji 13 drużyn o zwycięstwo w 4 grupach. Bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe składały się na przebieg zawodów na trudnym torze przeszkód, odbyła się także musztra, która tym razem zaliczana była do ogólnej punktacji .

Gospodarze bardzo gościnnie przyjęli wszystkie jednostki,  poza tym, że zwyciężyli w  grupie w której startowali ( gr. A męska ) – II m. zajęła OSP Bzinica Stara ( w ubiegłym roku kolejność była odwrotna ) przed OSP Rzędowice; a w gr. C żeńskiej I m. dla OSP Bzinica Stara przed OSP Szemrowice. W zawodach drużyn młodzieżowych wg. systemu CTIF MDP dziewcząt zwycięstwo odniosła OSP Szemrowice przed OSP Bzinica Stara, a w MDP chłopców zwycięstwo odniosła OSP Szemrowice przed OSP Rzędowice. Wszystkim puchary, dyplomy i nagrody wręczał w imieniu Pani Burmistrz, st. bryg. w stanie spoczynku Zygmunt Zalewski – członek Prezydium Zarządu Woj. Związku w Opolu w asyście Z-cy Komendanta KP PSP w Oleśnie kpt. Wojciecha Wiecha, a zawody bardzo sprawnie przeprowadziła komisja sędziowska pod wodzą mł. bryg. Jarosława Zalewskiego z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie.

Miłym akcentem zawodów była wizyta gości z naszego miasta partnerskiego z Haan w osobach Burmistrza Knuta von Bovert z małżonką Angeliką, Fritza Köhlera – byłego szefa kultury oraz artysty – grafika Hansa Joachima Uthke, którzy w asyście naszego V-ce Burmistrza Marka Witka bardzo interesowali się strukturą straży i przebiegiem zawodów, a także samochodami pożarniczymi naszej gminy, w tym nowym nabytkiem OSP Dobrodzień.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                       [EZ]

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.