Strona główna
  • Uroczystości Strażackie Gminy Dobrodzień


Gminne obchody Dnia Strażaka z okazji patrona strażaków św. Floriana odbyły się z poślizgiem i składały się z dwóch części : w sobotę 18 maja 2013 r. obchody zaingurowała zbiórka strażaków naszej gminy w remizie OSP Szemrowice i przemarsz ze sztandarami do kościoła pw. św. Trójcy , gdzie została odprawiona przez proboszcza Henryka Malornego uroczysta msza św. w intencji wszystkich strażaków gminy Dobrodzień oraz za zmarłych strażaków , a uroczystość uświetniła orkiestra dęta pod batutą Alfonsa Witka . Wykonano pamiątkowe zdjęcie przed kościołem i spotkaniem towarzyskim przy remizie zakończono pierwszy dzień .

W niedzielę 19 maja 2013 r. na miejscowym boisku w Szemrowicach rozegrano gminne zawody sportowo – pożarnicze naszych jednostek ochotniczych straży pożarnych , które są podsumowaniem poziomu przygotowania sprzętowego i wyszkolenia naszych ochotników . Piękna i słoneczna pogoda dostarczyła licznie zebranej publiczności wiele emocji i wrażeń w rywalizacji 15 drużyn o zwycięstwo w 4 grupach . Bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe składały się na przebieg zawodów na trudnym torze przeszkód , a poza konkurencjami odbyła się także musztra , która tym razem była brana do ogólnej punktacji .

Gospodarze bardzo gościnnie przyjęli wszystkie jednostki , poza tym , że zwyciężyli w 2 grupach w których startowali ( MDP chłopców przed OSP Rzędowice i MDP dziewcząt przed OSP Bzinica Stara ) – jedynie w gr. C kobiecej zwycięstwo odniosła OSP Bzinica Stara przed OSP Szemrowice i OSP Dobrodzień , a w gr. A męskiej wygrała także OSP Bzinica Stara , II m. zajęła OSP Klekotna przed OSP Dobrodzień ; a w gr. C żeńskiej wystartowała II drużyna OSP Dobrodzień reprezentowana przez klasę mundurową ZSP Dobrodzień . Emocji w trakcie zawodów nie brakowało , 2 drużyny męskie zostały zdyskwalifikowane , a problemy z pompami także należały do dodatkowych atrakcji i były przyczynkiem nerwowej atmosfery startujących ,

Wszystkim puchary , dyplomy i nagrody wręczała Pani Burmistrz Róża Koźlik w asyście dha Erwina Dziuba – Prezesa Zarządu MG ZOSP RP w Dobrodzieniu i jednocześnie komendanta gminnego , a zawody bardzo sprawnie przeprowadziła komisja sędziowska pod wodzą bryg. Jarosława Zalewskiego z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie. Zwycięzcy w poszczególnych grupach wystartują w zawodach powiatowych 14 września 2013 r w Oleśnie.

 

                                                                                                                                                                                               [EZ]

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.