Strona główna
  • IV Edycja Konkursu "Moja wieś, moje miejsce"


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  "Kraina Dinozaurów" z siedzibą w Spóroku, po raz kolejny ogłosiło konkurs "Moja wieś, moje miejsce". Gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu odbyła się w Gminnym Zespole Szkół- Gimnazjum nr 1w Ozimku, w dniu 29.maja b.r.

Przedmiotem konkursu była praca wykonana pod opieką nauczyciela, prezentująca w oryginalny sposób jedną z trzech kategorii konkursowych: „Ciekawe miejsce LGD „Kraina Dinozaurów”; „Opowiadanie lub legenda podkreślające specyfikę i historię terenu LGD”; „Osoba, która w szczególny sposób przyczyniła się bądź przyczynia do rozwoju lub promocji obszaru Krainy Dinozaurów”.

Do konkursu zgłoszono 40 prac, w sumie wzięło w niej udział 45 uczestników pod okiem 17 nauczycieli.
Prace opiniowała grupa specjalistów wytypowanych z każdej gminy: Elżbieta Kaliszan, Barbara Skwara, Jolanta Mrochen, Beata Bogacz-Woźniak, Teresa Żulewska, Alicja Włodarz-Kempa, Dorota Wons, a ostatecznej oceny dokonywał Zarząd Stowarzyszenia LGD Kraina Dinozaurów.

Poniżej laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 1: Osoba, która w szczególny sposób przyczyniła się bądź przyczynia do rozwoju lub promocji obszaru Krainy Dinozaurów

I miejsce – Franciszek Czech z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Żędowicach – „Siła tradycji. Sylwetka Zofii Czech-poetki ludowej z Zawadzkiego”
II miejsce – Paulina Warzecha z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni – „Człowiek wielkiego serca- Ambroży Wieczorek”
III miejsce – Mateusz Gwóźdź z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Żędowicach - „ Modelarstwo- pasja od pokoleń”
III miejsce – Michalina Kanoza, Justyna Maryniak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem, – „Zawadzkie- tutaj się urodziłem”
 
Wyróżnienia:
Radosław Rogowski z GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku– „Piotr Gołąb – Językoznawca, werbista i męczennik ze Schodni”
Klaudia Balcer z Publicznego Gimnazjum w Turawie, – „ Z kredą w siodle”
Paulina Puchała Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Zębowicach, – „ Krystyna i Jan Miozgowie”
 
 
Kategoria 2: Ciekawe miejsce LGD „Kraina Dinozaurów”

I miejsce – Damian Pielorz z GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku – „Historia Parku Rehdanz’a na wyspie w Ozimku”
II miejsce - Laura Michalczyk z Publicznego Gimnazjum w Turawie, – „Świątynia dwóch wyznań-historia kościoła w Bierdzanach.”
III miejsce – Martin Witek, Krzysztof Hyla z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu,– „Zlot pojazdów pożarniczych w Główczycach”
Wyróżnienie:
Magdalena Machulla z GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku – „Stuletnia chluba Krasiejowa – historia kościoła pod wezwaniem św. Małgorzaty”
 
Kategoria 3: Opowiadanie lub legenda podkreślająca specyfikę i historię terenu LGD

I miejsce – Katarzyna Chmielarz z GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku – „Śladami rodu Colonnów”
II miejsce – Betina Szczygioł z GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku – „Śląski zwyczaj skubania pierza w Szemrowicach”
III miejsce – Alicja Tkaczyk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu – „Amatorski powrót do przeszłości”.

 

 
 
 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.