Strona główna
  • Dni Dobrodzienia 2013

 

Tegoroczne Dni Dobrodzienia odbywały się w dniach 19,20,21 lipca. Tradycyjnie, święto naszego miasta rozpoczęło się od wręczenia odznaczeń Srebrnej Róży Dobrodzieńskiej. Laureatem tej nagrody została w dziedzinie kultury Pani Agnieszka Hurnik.

Inauguracja Dni Dobrodzienia w głównej mierze związana była z pożegnaniem Pana Stanisława Górskiego, który po 42 latach pracy w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu odchodzi na emeryturę. Z tej okazji Burmistrz Dobrodzienia Pani Róża Koźlik złożyła Panu Stanisławowi Górskiemu podziękowania oraz wyrazy szacunku w związku z całokształtem jego działalności, jako Dyrektora Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Pan Stanisław Górski swoją działalność w Dobrodzieniu rozpoczął  w roku 1971, jako instruktor w Miejskim Domu Kultury w Dobrodzieniu. Od roku 1978 pełni funkcję Dyrektora Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Z okazji pożegnania dyrektora, Pan Stanisław Werner wraz z Zespołem Pieśni Regionalnej przygotował piosenkę specjalną, którą zaprezentowano po raz pierwszy podczas uroczystej inauguracji.

Występy w dniu 19. lipca rozpoczął zespół Plateau, który wraz z udziałem Ani Wyszkoni oraz Martyny Jakubowicz prezentował piosenki znakomitego i niezapomnianego Marka Grechuty , w wyjątkowych, niebanalnych aranżacjach. W namiocie festynowym odbył się  koncert zespołu rockowego „Orchidea” z Karviny, następnie dyskotekę poprowadził DJ Dragon.

Sobota upłynęła w Dobrodzieniu pod znakiem znakomitych imprez sportowych. Od rana rozgrywano turniej piłki siatkowej plażowej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny. Zawody te miały rangę eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn.  Punktualnie, o godzinie 11.00  z dobrodzieńskiego rynku wystartował VIII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Dobrodzieńska Dycha”.   Tegoroczny bieg odbywał się po raz pierwszy na nowej trasie, która prowadziła ulicami centrum miasta.  Udział w nim wzięło ponad 600 uczestników. Więcej informacji na ten temat znajduje się  na stronie biegu www.dobrodzienskadycha.pl

Wieczorem w namiocie festynowym wystąpiła Orkiestra Dęta z Kadłuba Wolnego, Zespoły Mażoretek „Fantazja” z Dobrodzienia, Dobrodzieński Zespół Pieśni Regionalnej, Wesołe Baby z Suchej oraz Mirek Jędrowski z Zespołem. Wieczorną zabawę taneczną poprowadził Zespół „Magnum” z Olesna.

Niewątpliwą atrakcją sobotniego wieczoru było spotkanie z Anną Konik, pochodzącą z Dobrodzienia wybitną artystką współczesną, uprawiającą wideo, fotografie oraz rysunek.

W niedzielę, od wczesnych godzin porannych na stawach Habas rozpoczęły się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Dobrodzienia.  W Kościele pw. Marii Magdaleny odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa. Wieczorem, w kościele odbył się Koncert Odpustowy.

Od godzin popołudniowych w namiocie festynowym wystąpiły: Orkiestra Dęta z Szemrowic, Zespoły Oleskiego Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej, Zespół ONYX z Katowic, Zespół  Voyager z Dobrodzienia. W ramach imprez towarzyszących Dni Dobrodzienia zaprezentowano wystawę grafiki Hansa Joachima Uthke pt. „Edyta Stein”.

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.