Strona główna
Biuletyn Informacji
Publicznej
17-01-2018
środa
Antoniego, Henryki, Mariana
  • Sukcesy naszych modelarzy na Mistrzostwach Świata w modelarstwie klas NS

 

W dniach 15-22.08.2013 w Rosji w miejscowości Kaliningrad odbyły się Mistrzostwa Świata w modelarstwie klas NS. W kadrze narodowej, która liczyła 13 zawodników znaleźli się dwaj modelarze z Dobrodzienia - Beniamin i Krystian Brylka. Polacy zdobyli 6 medali, w tym 5 srebrnych i 1 brązowy, wśród medalistów znalazł się Beniamin Brylka.

Beniamin Brylka startował w dwóch kategoriach NSS -A i NSS-B, są to klasy modeli żaglowych. O wyborze kategorii zadecydował zarząd modelarski. Beniamin zdobył srebro w klasie NSS-B senior, niewiele zabrakło do złota, bo niecały punkt.

Zawody klas NS poprzedza ocena wykonania modelu tj. zgodności z planami budowy. Modele wykonywane są zgodnie według planów oryginalnych jednostek pływających, pomniejszone zgodnie według obranej skali. Oceny dokonuje 3 sędziów międzynarodowych, gdzie uczestniczy budowniczy modelu. Językiem obowiązującym jest jeżyk angielski. Zawodnik musi odpowiadać na pytania sędziów dotyczących budowy modelu. Często przy planach znajdują się zdjęcia prawdziwych jednostek pływających, które mogą zawierać jakieś ulepszenia czy przedmioty dodatkowe, których nie zawiera plan budowy. Do punktacji końcowej wliczają się otrzymane punkty oceny modelu i 2 najlepsze pływania.

Beniamin Brylka zdobył 2 i 6 miejsce, a Krystian Brylka 9 i 12. W klasie NSS-B Senior, gdzie startował Beniamin uczestniczyło 5 gospodarzy. Rosjanie, którzy nie mieli szansy na podium zgotowali mu niezłą drogę z przeszkodami, ale Beniamin sprytem i doświadczeniem żeglarskim wywalczył srebro. Obserwatorzy ostatniego wyścigu byli pełni podziwu. Dwa lata temu na mistrzostwach w Węgrzech zdobył również srebro, wtedy jednak walczył jako junior, teraz przyszło mu się zmierzyć z seniorami.    

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.