Strona główna
  • Konkurs wiedzy pożarniczej

 

27 marca 2014 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbył się gminny finał „Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”, w którym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji szkolnych w liczbie 18 uczestników, w tym 5 osób z Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu, 4 osoby z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz 9 osób ze szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. W ubiegłym roku w tym konkursie uczestniczyło 25 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań w czasie 20 minut, a najlepsi po teście jeszcze mieli II turę złożoną z 8 pytań, ponadto w grupie gimnazjalnej 2 uczniów stoczyło dogrywkę mając po 48 pytaniach równą ilość punktów. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i jego historii . Wyniki konkursu są następujące :

  • szkoły podstawowe : I m. Mateusz Waloszczyk PSP Dobrodzień 33+5 pkt , II m. Kamil Miosga PSP Szemrowice 24+4 pkt , III m. Piotr Wloczyk PSP Szemrowice 26+1 pkt ;
  • gimnazjum : I m. Sabina Maziol 30+5 pkt , II m. Mateusz Miosga 27+4+2 pkt , III m. Martin Krafczyk 25+6+1 pkt;
  • szkoły ponadgimnazjalne I m. Karolina Maziol 27+5 pkt , II m. Daniel Dyllong 26+0 pkt , III m. Dawid Chrobak 19+3 pkt.

Wymienione osoby wezmą udział w finale powiatowym w Oleśnie w dniu 10 kwietnia br. o godz. 10.00 w MDK, życzymy im jak najlepszych wyników i awansu do finału wojewódzkiego , a tam wieloletnim uczestnikiem była Dorota Matziol – uczestniczka także czterokrotnie finału krajowego. Może uda się nawiązać do chlubnych tradycji poprzedniczki, a zwycięzcy finałów powiatowych w Oleśnie z reguły dominowali w finale wojewódzkim. Martin Krafczyk i Karolina Maziol wygrali w ubiegłym roku eliminacje gminne ale w innych niższych kategoriach wiekowych i dalej są w czołówce. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego konkursu otrzymali dyplomy i upominki reklamowe, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Podsumowania konkursu dokonał przewodniczący komisji konkursowej st. kpt Mariusz Koziński z Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, który także wręczył nagrody i dyplomy w asyście druha Erwina Dziuby – Prezesa Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Dobrodzieniu .

 

 

 

                                                                                                          E. Zajonc – sekretarz Zarządu ZOSP RP

 

 

Ważny komunikat
Projekty Europejskie
Echo Dobrodzienia
http://dobrodzien.pl/272/baza-stolarzy.html Dobrodzieńska Dycha sport Dobrodzień Opolska Karta Rodziny i Seniora Dla dzieci

Trwa proces tłumaczenia. Serwis zostanie przetłumaczony przy pomocy automatycznego tłumacza.