Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kluby i Sekcje sportowe

Brak opisu obrazka

 • Klub Morsów „SOPEL”

Klub Morsów „SOPEL” powstał w sezonie zimowym 2009/2010 z inicjatywy Włodzimierza Wręczyckiego, który został jednogłośnie wybrany prezesem. Klub na dzień 30.08.2011r. liczył 22 członków. Działa pod egidą Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, posiada swoją stałą bazę przy basenie w Dobrodzieniu, spotyka się również nad zbiornikami wodnymi w Przywarach, w Grodźcu, w Myślinie i Gąsiorowicach.

Sezon 2010/2011 był okresem dużej aktywności  Morsów Dobrodzieńskich. W listopadzie brali udział w obchodach Dnia Niepodległości w Grodźcu, wchodząc do lodowatej wody przy aplauzie mieszkańców. W lutym wzięli udział w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, gdzie nawiązali różne kontakty z innymi klubami morsów, m .in. z Brandenburga. Zaowocowało to zaproszeniem na zlot niemieckich morsów w Brandenburgu, w którym to zlocie wzięli udział.

Ale choć kąpią się w zimnej wodzie, serca mają gorące, czego przykładem jest zorganizowanie świątecznej paczki dla wielodzietnej rodziny z Dobrodzienia, wsparcie Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy, oraz udział w akcji Radia Opole – „Pomóżmy biednym dzieciom na Litwie”, którą prowadzi jeden z morsów. Członkowie Klubu Morsów „SOPEL” kąpią się w sezonie zimowym stale co niedzielę, oraz w tygodniu, kto może. 

Kontakt:
Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, tel. 34 3575 346
Włodzimierz Wręczycki 

 

 

 

Brak opisu obrazka
 • Klub Sportowy "START Dobrodzień

Sekcja piłki nożnej powstała 1 września 1958 roku, w swej długiej historii przez większość sezonów drużyna seniorów grała w „A” klasie. W latach 70’- tych pierwszy raz awansowała do Ligi Okręgowej, lecz nie trwało to długo. Pod koniec lat 90’ ponowny awans do Ligi Okręgowej i poza jednym sezonem drużyna w tej klasie rozgrywkowej się utrzymywała. Po pewnych wzmocnieniach oraz efektach kilku letniej pracy trenera Ireneusza Sukiennika, w sezonie 2006/2007 drużyna po raz pierwszy w historii awansowała do IV ligi. Występowała tam przez 4 sezony, w tym rok jako rezerwy MKSu Kluczbork (sezon 2009/2010).Obecnie drużyna toczy boje w Lidze Okręgowej, w której większości występują zawodnicy miejscowi, którzy zbierają doświadczenie i z pewnością zaowocuje one w przyszłości.

Grupy Juniorów i Trampkarzy w swojej historii przeważnie rozgrywały mecze w Lidze Okręgowej, jednakże w ostatnich latach drużyny młodzieżowe obniżyły swoje loty. Od sezonu 2006/2007 prace z owymi grupami podjął nowy trener wraz z asystentami, których pracę też trzeba docenić. Sytuacja od tego czasu zaczęła się poprawiać i w sezonie 2010/2011 Juniorzy wywalczyli awans do II Ligi Opolskiej. Mecze oraz treningi odbywają się na Stadionie Miejskim w Dobrodzieniu przy ulicy Piastowskiej 115.

Sekcja koszykówki występowała w III lidze opolskiej, a w nowym sezonie 2011/2012 będzie występować w silnej III lidze śląsko-opolskiej.

Klub prowadzi także sekcję biegową-biegi długodystansowe.

Klub Sportowy Start Dobrodzień

46-380 Dobrodzień, ul. Pl. Wolności 24

(STADION) ul. Piastowska 115

NIP: 576-14-36-423, tel. 0-34 357 52 04

tel. 34 357 53 46

http://www.startdobrodzien.pl

http://www.startdobrodzien-kosz.yoyo.pl

Brak opisu obrazka
 • Klub Turystyki Rowerowej "Jednoślad"

Klub Turystyki Rowerowej „Jednoślad” powstał w grudniu 2010 roku. Tworzy go grupa ludzi, kochających aktywne formy wypoczynku, podróże i oczywiście rowery. Celem działalności Klubu jest promowanie turystyki rowerowej oraz sportu rowerowego jako sposobu na przyjemne spędzanie wolnego czasu , propagowanie aktywnych form wypoczynku , wspieranie inicjatyw proekologicznych oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Miasta i Gminy Dobrodzień w kraju i poza granicą.

Członkiem Klubu może zostać każda osoba fizyczna po wypełnieniu deklaracji członkowskiej . Deklaracje są dostępne u Dyrektora Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobrodzieniu.

Kontakt:

www.ktrjednoslad.pl

Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu
Pl. Wolności 24
46 – 380 Dobrodzień
tel. 34 3575 346 , tel. fax 34 3575 539
email

Józef Włodarz, tel. 602 158 206
Tadeusz Urbanek, tel. 34 35 37 312

 

 
 
Brak opisu obrazka
 • Klub Wędkarski "Habas"

Klub wędkarski „Habas” przy DOKiS Dobrodzień został powołany 19 stycznia 1999 roku przez wędkarzy koła PZW Dobrodzień. Klub gospodaruje na czterech zbiornikach wodnych glinianki Habas. Zbiorniki rok rocznie są zarybiane następującymi gatunkami ryb: Karp, Amur, Sandacz, Lin, Szczupak, Pstrąg. Oprócz w/w gatunków występuje karaś, jaź, płoć, okoń.

W skład Zarządu Klubu wchodzą:

 • Prezes Klubu –  Jerzy Lempa
 • Sekretarz – Krystian Stanosek
 • Gospodarz Łowiska – Waldemar Mrugała
 • Skarbnik Klubu – Krzysztof Jeziorski
 • Komendant Straży Rybackiej – Franciszek Zygmund

W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:

 • Józef Włodarz
 • Edward Jesiołowski
 • Alfred Kaczmarek

Członkowie Straży Rybackiej:

 • Komendant: Franciszek Zygmund
 • Stanisław Saliński
 • Józef Mucha
 • Daniel Miozga
 • Dariusz Hejzner

Liczba członków Klubu jest ograniczona i wynosi ok. 60 osób.

Kontakt: Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Plac Wolności 24
46 - 380 Dobrodzień, tel. 34 3575 346, tel. fax 34 3575 539
www.habas.info

 

 

 
Brak opisu obrazka
 • Sekcje DOKiS

-Sekcja Brydża Sportowego "BLOTKA"

-Zespół Pieśni Regionalnej

-Chór Kantata

-Sekcja Teatralna MAMEMIK

-Teatr Mimowolny

-Zespół Mażoretek Fantazja

-Sekcja Brydża Sportowego

-Sekcja rękodzieła artystycznego

-Sekcja modelarska

-Sekcja pływacka VEGA  www.vegadobrodzien.pl

Kontakt:

Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu
Plac Wolności 24, 46 - 380 Dobrodzień, tel. 34 3575 346, fax 34 3575 539

www.domkultury-dobrodzien.pl
www.facebook.com/dokis.dobrodzien