Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Gdy dzieci promują" projekt dofinansowany przez Euroregion Pradziad

Brak opisu obrazka

Projekt realizowany  wspólnie z  RYMAROVSKO o.p.s. w ramach  Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad, Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska

W dniach 16-17 stycznia odbyło się w Rýmařovie (Republika Czeska) pierwsze ze spotkań młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu z młodzieżą ZUŠ Rýmařov w ramach projektu "Gdy dzieci promują", współfinansowanego przez Euroregion Pradziad w ramach Funduszu Mikroprojektów programu Interreg V-A Polska-Czechy oraz miasto Rýmařov. Ten Polsko-Czeski projekt realizowany jest przez naszą gminę przy współpracy z MAS Rýmařovsko, Městské muzeum Rýmařov, ZUŠ Rýmařov i Publiczną Szkołę Podstawową im. Powstańców śląskich w Dobrodzieniu.

W ramach dwudniowego wyjazdu, młodzież zwiedziła wodospady Reszowskie, stworzyła animacje oraz film animowany (metodą poklatkową) związany z tym miejscem. Drugiego dnia młodzież z Dobrodzienia miała okazję odwiedzić Niedzielną Szkółkę Rzemieślniczą w Stránskim. W dniach 30-31 stycznia odbędzie się rewizyta w Dobrodzieniu. Dzięki takim projektom mamy możliwość lepiej się poznać i zrozumieć.

www.muzeumrymarov.cz

Więcej:

 https://arthur.city/page/2i4erbvux7 https://www.inforymarov.cz/cz/

 


W dniach 30-31 stycznia miała miejsce wizyta uczniów ZUŠ Rýmařov. Uczniowie Ci przyjechali w ramach rewizyty i wspólnie z uczniami dobrodzieńskiej podstawówki kontynuowali projekt "Kiedy dzieci promują". W ramach wizyty przeprowadzono wspólne warsztaty, młodzież zwiedzała też miasto w ramach spaceru po Dobrodzieniu.  Młodzież zajęła się tworzenieniem filmu animowanego oraz komiksów związanych z atrakcjami naszego regionu. W drugim dniu uczniowie kontynuowali tworzenie filmów animowanych. Następnie  zorganizowana została wycieczka do Dobroteki oraz  Jura Parku w Krasiejowie. 

Spotkanie to było możliwe dzięki realizacji projektu "Kiedy dzieci promują" finansowanego z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad, ZUŠ Rýmařov i miasta Rýmařov, a realizowanego przez Městské muzeum Rýmařov, MAS Rýmařovsko, Gminę Dobrodzień oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego spotkania.

Więcej:

 https://arthur.city/page/2i4erbvux7 https://www.inforymarov.cz/cz/

 


WYSTAWA PLENEROWA "ODKRYJ PIĘKNO DOBRODZIENIA I KRAINY DINOZAURÓW, Rýmařovska i Jesioników"

W dniu dzisiejszym stanęła na rynku wystawa, która powstała w wyniku realizacji projektu „Kiedy dzieci się promują” realizowanego przez Gminę Dobrodzień, Muzeum Miejskie Rýmařov oraz Stowarzyszenie Gmin RYMAROVSKO w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad i miasta Rýmařov. Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji, która dostępna będzie na dobrodzieńskim rynku do dnia 16.04.2023 r.

Więcej:

 https://arthur.city/page/2i4erbvux7 https://www.inforymarov.cz/cz/

 

Brak opisu obrazka